A 2022/63-as Kormányrendelet alapján Szentegyháza Város Polgármesteri Hivatalának Szociális irodája 2022 június 20-tól kezdődően fogadja azon szociálisan rászoruló családok kérelmét a Kormányrendelet által meghatározott szociális utalványok elektronikus úton történő odaítélésére, ahol az egy főre eső jövedelem nem haladja meg a nettó 600 lejt.

A szociális utalvány alapján nyújtott elektronikus alapú támogatás 250 lej értékű, kéthavonta egyszer folyósított és alapvető élelmiszerek, meleg ételek vásárlására használható.

A következő családok igényléseit fogadjuk el:

- ahol legalább 2 gyerek van eltartásban és az egy főre jutó havi jövedelem nem haladja meg a nettó 600 lejt;

- azok az egyszülős családok, ahol az egy családtagra jutó havi jövedelem nem haladja meg a nettó 600 lejt;

Szükséges iratok:

- típuskérés, saját felelősségű nyilatkozat

- azonosító okmányok minden családtagnak (születési-, személyi-, házassági bizonyítványok), elvált  szülők esetében bírósági végzés

- jövedelem igazolások (a kérés leadását megelőző hónapban megvalósított nettó jövedelem)

- családösszetétel igazolás

Az igényléseket a Polgármesteri Hivatal szociális irodájában lehet leadni munkanapokon 8:00-13:00 óráig (földszint 13-as iroda). Hiányos aktacsomót nem áll módunkban elfogadni.